خبرگزاری فرانسه شامگاه جمعه گزارش داد:در درگیری میان تروریست ها در غوطه شرقی دمشق تا کنون بیش از ۴۰ تروریست کشته و ۷۰ نفر دیگر زخمی شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اعتدال آنلاین به نقل از خبرگزاری فرانسه، گروه موسوم به ناظر حقوق بشر سوریه افزود: این درگیری ها از صبح امروز در نزدیکی دمشق و میان گروه تروریستی جیش الاسلام از یک سو و گروه های تروریستی جبهه النصره و فیلق الرحمن از سوی دیگر آغاز شد.
درگیری ها پس از ربوده شدن کاروان نظامی گروه تروریستی جیش الاسلام از سوی تحریرالشام که ستون فقرات آن را جبهه النصره تشکیل می دهد آغاز شد.
بر اساس گزارش ناظر حقوق بشر سوریه, ۱۵ تن از نیروهای جیش الاسلام و ۲۳ تن از تروریست های فیلق الرحمن و جبهه النصره و همچنین دو غیر نظامی تا کنون کشته شدند.
به گزارش ایرنا, این درگیری ها تاکنون به تسلط گروه تروریستی جیش الاسلام بر شهرک های حزه، عربین و بیت نایم منجر شده است.
گروه تروریستی جبهه النصره همزمان با این درگیری ها از محله قابون دمشق عقب نشینی کرد و دیگر گروه های تروریستی جای آن را گرفتند.
دلوان ابوعمار رئیس دفتر سیاسی گروه تروریستی جیش الاسلام در بیانیه ای صوتی اعلام کرد که جبهه النصره یک کاروان کامل از تجهیزات نظامی که برای نبرد در جبهه قابون اعزام شده بود را ربوده است.
وی افزود: برای بازپس گیری این تجهیزات از طریق مذاکره بسیار تلاش کردیم اما به نتیجه نرسیدیم.
سوریه بیش از ۵ سال به دلیل حضور گروههای مسلح و تروریستی نظیر داعش و جبهه النصره که از سوی غرب و برخی کشورهای منطقه حمایت می شوند با بحران روبه رو است.