نیروهای امنیتی عربستان در ادامه یورش خود به شهر شیعه نشین العوامیه در شرق این کشور، از بمب های آتش زا در حمله به منازل مسکونی در محله زاره این شهرک بکار گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اعتدال آنلاین، نیروهای امنیتی عربستان سعودی امروز (جمعه) با یورش به محله زاره از بمب های آتش زا استفاده کردند که باعث آتش سوزی در این محله شده است.
یورش نظامیان سعودی به العوامیه به دنبال شدت گرفتن حملات آنها علیه اهالی و مردم بی دفاع این شهرک که در شرق عربستان واقع شده، وارد دومین هفته خود شده است.
نیروهای امنیتی و نظامی سعودی با توسل به اسلحه، ساکنان برخی از ساختمان ها را وادار کردند تا خانه و کاشانه خود را ترک کنند و سپس دسته تک تیراندازهای خود را بر پشت بام ها مستقر کردند. دهها تانک و زره پوش و خودرو نظامی و بلدوزر نیز جهت انهدام خانه های مردم این شهرک در گذرگاه های ورودی العوامیه مستقر شده اند و ساکنان العوامیه را در محاصره خود گرفته اند.
سعودی ها به بهانه بازسازی محله تاریخی المسوره قصد دارند تا ضمن خارج کردن مردم این منطقه از منازل خود، تمامی خانه ها و تاسیسات و حتی بافت تاریخی این شهرک را تخریب کنند.
مقامات سعودی از ابتدای یورش نظامی نیروهای خود در چهارشنبه هفته پیش به شهرک العوامیه، اداره آتش نشانی و امداد و نجات را تعطیل کردند و نیروهای سعودی علیه مردمی که می خواستند در خانه و کاشانه خود باقی بمانند، از انواع تسلیحات استفاده کردند.
نیروهای سعودی از بمب های آتش زا علیه خانه های مسکونی استفاده کردند و آتش خانه ها و خودروهای شخصی آتش گرفته شب تاریک العوامیه را روشن کرده است.
شهرک العوامیه زادگاه شهید آیت الله نمر النمر در استان شیعه نشین و نفت خیز القطیف در شرق عربستان واقع است و شیعیان عربستان که در اقلیت بسر می برند، از همه امکانات و خدمات عمومی محروم نگه داشته شده اند، با آنکه بخش عمده نفت و گاز عربستان در منطقه شرق این کشور واقع شده است