در صد و سی و نهمین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور مصوب شد که آموزش فرهنگ ترافیکی به طور ویژه در دستور کار شورا قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اعتدال آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، در جلسه امروز-چهارشنبه- که به ریاست هوشنگ خندان‌دل معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور، سردار مهری رئیس پلیس راهور ناجا و سایر اعضای اصلی شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور در محل وزارت کشور برگزار شد، پلیس راهور گزارشی درباره تصادفات رانندگی واقع در حوزه درون شهری در سال ۹۵ را ارائه کرد.
براساس گزارش ارائه شده توسط پلیس راهور، تعداد خودروهای کشور در فاصله سال‌های ۸۴ تا ۹۵، ۱۴۳ درصد رشد داشته و در حدود ۲۰ میلیون دستگاه رسیده است اما میزان تلفات تصادفات رانندگی از ۲۷ هزار و ۷۰۰ نفر در سال ۸۴ به ۱۵ هزار و ۹۳۲ نفر در سال ۹۵ کاهش یافته است و تعداد موتورسیکلت از سال ۸۴ تا ۹۵ با رشد ۱۴۸ درصدی به حدود ۱۲ میلیون رسیده است.
همچنین تعداد گواهینامه رانندگی از سال ۱۳۸۴ تا ۹۵ با افزایش ۱۰۶ درصدی به حدود ۳۸ میلیون رسیده است.
خندان‌دل در این جلسه با اشاره به اینکه در برنامه ششم توسعه بر کاهش ۱۰ درصدی تلفات تصادفات رانندگی تاکید شده است، گفت: باید تلاش خود را انجام دهیم تا به اهداف ترسیم شده دست پیدا کنیم.
پس از ارائه گزارش پلیس راهور و همچنین بیان نقطه نظرات اعضای شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور، مصوب شد که چهارچوب آموزش و سیاست های کلی فرهنگ سازی ایمنی حمل و نقل در شهرها و روستاها در دستور کار قرار گیرد.