احمد همتی روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: رفع موانع تولید نباید تنها به پرداخت تسهیلات معطوف باشد و با ساز و کارهایی هماهنگ برای نظارت بر هزینه‌کرد این تسهیلات در واحدها، برای رفع مشکل بازار فروش نیز باید اولویت‌هایی تعریف شود.
وی با تاکید بر اینکه نحوه نظارت و عملکرد اعضای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان سمنان بر روند اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی و تولیدی نیمه فعال باید مطلوب‌تر باشد، گفت: اقدام دولت تدبیر وامید در بازگرداندن تعداد قابل توجه ای از واحدهای تولیدی و صنعتی نیمه فعال بسیار ارزشمند است، اما نباید تنها به ارایه تسهیلات کفایت کرد و رفع کامل مشکلات اقتصادی این واحدها نیازمند نظارت های دقیق است.
همتی خاطرنشان کرد: پسابرجام فرصتی ارزشمند برای افزایش رونق اقتصادی و کسب وکار در کشور بوده است و باید واحدهای تولید و صنعتی استان سمنان کالاهای خود را با معیارهای جهانی تولید کنند.
وی ادامه داد: از مسوولان اجرایی استان سمنان انتظار می رود بر اساس آمار و بازدیدهای میدانی، میزان اشتغال ایجاد شده با اعطای تسهیلات رونق تولید را در دوره کوتاه مدت و به صورت متوالی اعلام کنند.
نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تفاهم نامه اقتصادی در دولت یازدهم با تلاش نمایندگان و دستگاه های اجرایی استان منعقد شده است که با همدلی و وحدت مسوولان استانی درصدد اجرایی کردن این تفاهم نامه ها هستیم.
وی تصریح کرد: وحدت و همدلی ارزشمندی بین مدیران دستگاه های اجرایی و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی برای رفع مشکلات سمنان وجود دارد و باید با افزایش هم افزایی و حمایت گسترده تر از دولت دوازدهم برای رفع مشکلات مردم اقدام کرد.
نرخ مشارکت اقتصادی استان سمنان ۳۹٫۴ درصد در سال ۹۵ و سهم شاغلان در بخش های مختلف اقتصادی استان سمنان در بخش خدمات بیش از ۴۹ درصد، در بخش صنعت و معدن بیش از ۳۳ درصد و در کشاورزی بیش از ۱۸ درصد است.
در دولت تدبیر و امید تفاهم نامه اجرای ۱۵۰ طرح با سرمایه گذاری ۶ هزار و ۵۷۵ میلیارد تومان با بخش خصوصی در استان سمنان امضا شده است و تاکنون بیش از ۴۴۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی و تولیدی نیمه فعال استان سمنان پرداخت شد.
۷۳۳۹/۶۱۰۳ خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد ** انتشار دهنده: مصطفی دهقان
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.