به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اعتدال آنلاین به نقل از ایسنا، محمد حسین صومی در نشست کشوری مدیران سلامت در تبریز اظهار کرد: طبق سیاست‌های برنامه‌ی ششم توسعه میزان باروری در کشور باید به ۲٫۱ برسد که این میزان در شهرهای استان ما ۱٫۸ درصد و در روستاها نیز حدود ۲٫۸ درصد است. 
  
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای تحقق اهداف برنامه‌ی ششم توسعه، افزود: راه‌اندازی مرکز مداخلات رشد و تکامل کودکان تبریز، اولین بانک شیر مادر، مرکز TPN یا تزریق وریدی نوزادان و کانون دوستداران سالمندان از جمله‌ی اقدامات در این راستا به شمار می‌آیند. 
  
صومی بیان کرد: کانون دوستداران سالمندان مشکلات کنونی سالمندان را در نظر داشته و از این رو تمهیداتی متفاوت برای خانه‌ی سالمندان تدارک دیده است. 

وی عنوان کرد: تامین حفظ ارتقای سلامت جسمی، روانی و معنوی سالمندان به منظور بهره‌مندی آنان از کیفیت زندگی بهتر از جنبه‌های مختلف در دوران سالخوردگی از اهداف کلی راه‌اندازی کانون دوستدار سالمند است. 
  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز خاطرنشان کرد: طبق لایحه‌ی تصویب شده در سند تدبیر و توسعه‌ی استان حدود ۲۰ کانون دوستدار سالمند باید در تبریز وجود داشته باشد که هم اکنون ۱۶ کانون در کل استان راه‌اندازی شده است که ۶ کانون در تبریز هستند. 

نشست کشوری مدیران سلامت به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و در هتل پارس تبریز برگزار شد.

انتهای پیام