به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اعتدال آنلاین به نقل از   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ؛ جعفری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه  گفت: با توجه به سفر اخیر معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و هیئت همراه در مناطق زلزله زده، مصوباتی جهت رفع مشکلات و کمک به آسیب دیدگان مقررشد که در صورت عملیاتی شدن در خور توجه است.

وی افزود: با توجه به حضور هیئت مسئول، تصمیمات خوبی جهت کمک به زلزله زدگان اتخاذ شد که از وزیر فرهنگ درخواست تسریع در اجرایی شدن این مصوبات را داریم.

جعفری ضمن تقدیر از کمک های نقدی و غیر نقدی کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: خوشبختانه کمک های نقدی و غیر نقدی کارکنان ادارات و هنرمندان سراسر کشور سریعا پس از وقوع زلزله ارسال شد که در کرمانشاه توسط همکاران این مجموعه در مناطق آسیب دیده توزیع شد.

وی گفت: از همان لحظات ابتدایی وقوع زلزله، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در سراسر کشور با راه اندازی کمپین ها و پویش های استانی توسط کارکنان و اصحاب فرهنگ و هنر استان ها آمادگی خود را برای کمک به زلزله زدگان اعلام کردند.

در این جلسه ایجاد نگارخانه در قصرشیرین جهت ایجاد نشاط فرهنگی وهنری در منطقه، برگزاری برنامه هنری از جمله جشنواره مرزداران و جشنواره تئاتر طنز در شهرستان های قصرشیرین و سرپل ذهاب، کمک مالی جهت ترمیم آموزشگاه های موسیقی تخریب شده در شهرستان سرپل ذهاب و اختصاص بخشی از درآمد حاصله از برگزاری کنسرت ها تا پایان سال به زلزله زدگان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین در این جلسه در مورد ایجاد سینمای سیار در مناطق زلزله زده، تجهیز سینمای روباز قصرشیرین جهت اجرای تئاتر خیابانی، برگزاری سوگواره شعر و همچنین جشنواره نسیم همدلی در شهرستان ثلاث باباجانی، برپایی یک محل موقت با متراژ ۵۰۰ متر در شهرستان سرپل ذهاب جهت برپایی فعالیت های فرهنگی وهنری و برای برگزاری مراسم چهلم جان باختگان این ضایعه اسفناک در قالب برنامه فرهنگی و هنری در شهرستان سرپل ذهاب نیز تصمیماتی گرفته شد.