فرمانده سپاه قدس گفت:نام شهید عماد مغنیه برای دشمنان رعب اور و برای دوستان ایشان امیدآور بود.

سردار سرلشکر قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم گرامیداشت دهمین سالگرد شهادت شهید عماد مغنیه، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جبهه مقاومت، گفت: این مراسم اولین مراسم علمی است که در یک چارچوب اساسی برگزار می شود.

وی با با بیان اینکه نام عماد مغنیه برای دشمن رعب آور و برای دوستان نشاط آور بود، افزود: در آغاز او نام مختار را برای خود برگزید اما در ادامه نام رضوان را برگزید و در نهایت هم به رضوان الهی پیوست.

فرمانده نیروی قدس سپاه با تاکید بر اینکه پس از ارتحال امام راحل در بین شخصیت های غیر روحانی شخصیتی همانند عماد مغنیه ندیدم، اظهار داشت: در زمان شهادتش یک اندوه عمومی را در عالم اسلام به وجود آورد و این نه مختص لبنان که تمام عالم اسلامی بود.

سردار سلیمانی با بیان اینکه در این همایش شخصیت های بسیاری مقالات مختلفی درخصوص شخصیت عماد مغنیه تهیه کرده اند، اظهار داشت: من هم در حد بضاعت خود برای اولین بار می خواهم پیرامون دوست عزیزی صحبت کنم که دوره مهمی از عمر خودم را با او به سر بردم.

وی افزود: شخصیتی که قدر و اساس او تاکنون در بین جوانان جهادی و مجاهد عالم اسلامی اعم از شیعه و سنی و حتی غیر از آن، در عالم مسیحی کسانی که در راه حق مبارزه می کنند مجهول و ناشناخته مانده است.