استاندار تهران با تاکید بر اینکه روستائیان و عشایر با تولیدات موثر خود نقش مهمی در رونق اقتصادی کشوردارند، گفت: جامعه روستایی و عشایر کشور مورد حمایت و توجه ویژه دولت یازدهم قرار دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اعتدال آنلاین ، سیدحسین هاشمی با اشاره به برگزاری دومین نمایشگاه توانمندی ها و دستاوردهای روستائیان و عشایر کشو در تهران و استقبال گسترده مردم از این نمایشگاه، اظهار کرد: از فعالیت های تولیدی عشایر و روستائیان در شهرستان های مختلف استان تهران، به صورت هدفمند و برنامه ریزی شده حمایت می کنیم.

وی تصریح کرد: استان تهران علاوه بر ماهیت صنعتی و مدرن، از جایگاه مناسبی در توسعه مناطق روستایی برخوردار است و درهمین ارتباط دولت یازدهم اقدامات موثری را برای ایجاد فرصت های شغلی پایدار در مناطق روستایی انجام داده است.

استاندار تهران تاکید کرد: هر یک از شهرستانهای استان تهران دارای پتانسیل و توانمندی های ویژه ای هستند که می توان با انتخاب چند روستا به عنوان روستاهای ویژه و شناسایی و تقویت ظرفیت ها و قابلیت های موجود، این روستاها را به عنوان مناطق نمونه روستایی معرفی کنیم.

وی با اشاره به برگزاری دومین نمایشگاه ملی توانمندیها و دستاوردهای روستاها و عشایری خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه تلفیق بافت شهری و روستایی در مجموعه غرفه‌های استان تهران محسوس و منحصر‌‌بفرد است که بیانگر توسعه توانمندی‌های روستاییان این منطقه از کشور است.

دومین نمایشگاه ملی دستاوردهای روستائیان و عشایر کشور از ۱۵ دی ماه در مجموعه نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز شده و عصر امروز(شنبه) به کار خود پایان می دهد.